آگهی مفقودی جواز کسب

در صورت گم شدن پروانه کسب ابتدا باید اعلام  آگهی مفقودی جواز کسب کنید. در اداره اصناف دونوع پروانه کسب وجود دارد: موقت و دائم که هر یک به صورت 5 ساله ارائه می شوند.

اگر پروانه کسب شما منقضی شد،اداره اصناف به شما یک هشدار می دهد که در صورت عدم تبدیل “پروانه کسب” و یا تمدید پروانه کسب  اعتبار پروانه از بین می رود.

پروانه کسب

امروزه هر کسب و کار برای شروع فعالیت خود در مکان اختصاصیش، نیاز به گرفتن مجوزی (همانطور که اشاره شد) بصورت موقت یا دائم دارد.به این مجوز ، پروانه کسب گفته می شود.

“پروانه کسب” موقت دارای اعتبار 1ساله می باشد که تنها یکبار می توان آن را اخذ نمود و پس از اتمام اعتبار،باطل خواهد شد.پس از آن باید در صورت ادامه دادن حرفه ،مجوز دائم گرفت که هر از 5 سال تمدید خواهد شد.

 مي توانيد با ” کارشناسان ما تماس بگيريد “
برای ارتباط با ما از طریق واتساپ بر روی ” لینک “ کلیک کنید

مراحل گرفتن المثنی پروانه کسب

چاپ سه نوبت آگهی گم شدن پروانه کسب درروزنامه کثیرالانتشار مراجعه به دادسرای قضایی

  1. مراجعه به کلانتری محل مندرج در جواز کسب و اخذ نامه خطاب به اتحادیه
  2. مراجعه به واحد صدور جواز کسب اتحادیه
  3. باطل کردن سند مالکیت المثنی

در صورت پیدا شدن پروانه کسب گم شده قبلی مالک باید به اداره ثبت اعلام کند و اگر با سند المثنی معامله‌ای صورت نگرفته باشد، پروانه کسب المثنی باطل میشود.

اگر  با پروانه کسب المثنی معامله‌ای انجام گرفته باشد، سند مالکیت اصلی تحویل اداره ثبت اسناد و املاک داده میشود و بعد از آن باطل می شود .

اگر  تا ده روز از تاریخ منتشر کردن  آگهی گم شدن پروانه کسب، اعتراضی دیده نشد یا اگر درصورت  اعتراض اصل سند یا سند معامله ارائه نشده باشد، اداره ثبت به صدور المثنی سند مالکیت اقدام می کند .

**جهت درج آگهی در روزنامه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.**

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

پاسخ دهید