آگهی مزایده

 معنای آگهی مزایده و انواع آن:

معنای (آگهی) مزایده، چیزی را در معرض فروش گذاشتن و فروش آن به بالا ترین مبلغی پیشنهادی می باشد.

جهت ثبت آگهی و درج آگهي روزنامه ها، اعم از آگهي مزایده، مفقودی، دعوت مجمع، افزايش سرمايه و …
 مي توانيد با “کارشناسان ما تماس بگيريد”
برای ارتباط با ما از طریق واتساپ بر روی “لینک” کلیک کنید

انواع آگهی مزایده

انواع مزایده عبارتند است از اجباری ، اختیاری

خصوصی ، عمومی ، مبادله ای ، فروشی ، دلالی ، ثانویه ، انگلیسی یا استندارد ، هلندی ، چندگانه ، مزایده اولین قیمت مخفی ، ترکیبی ، مزایده در زمان محدود ، مزایده با سرویس پیشنهادی استاندارد مزایده همزمان یا مزایده ژاپنی ، مزایده با پیشنهاد قابل مشاهده ، مزایده با مبلغ واحد ، مناقصه ،  هنر دیجیتال ، مزایده پیشنهاد منحصر به فرد ، مزایده با قیمت مشخص ، مزایده سریع ، معاوضه ای ، سوئیسی ، دو طرفه و … .

برای دیدن تعاریف آگهی مزایده های نام برده شده با ما همراه باشید.

اجباری

این نوع مزایده که از اسمش معلوم هست ، به اجبار صورت می گیرد و اغلبا از سوی دولت و دادگاه است.

اختیاری

در مزایده اختیاری، شرکت ها و افراد به طور آزاد و اختیاری مزایده را برگزار می کنند.

خصوصی

در این مزایده مشخصات پیشنهاد دهنده قیمت مخفی است این نوع مزایده معمولاً در مواردی به کار می‌رود که به دلایل امنیتی لازم است نام خریدار مخفی بماند، مانند مزایده برای نقاشی‌های بسیار گران‌قیمت یا جواهرات عتیقه.

عمومی

در این نوع نام پیشنهاد دهندگان قیمت مشخص است و هر فردی می تواند  در مزایده شرکت کند. از دیدگاه مزایده گزار و کالا،

مزایده ها به سه دسته تقسیم می شوند:

-مبادله ای:

شرکا که شامل تعدادی از خریداران اصلی و حرفه‌ای هستند بر کار مزایده نظارت می‌کنند تا کسی تخلف نکند.

-فروشی:

شرکا که شامل تعدادی از خریداران اصلی و حرفه‌ای هستند بر کار مزایده نظارت می‌کنند تا کسی تخلف نکند.

-دلالی:

برای اشیاء خاص جهت کلکسیون، ماشین یا ماشین آلات به کار می‌رود.

ثانویه

دو مزایده اول جزو مزایده‌های باز محسوب می‌شوند و دو مزایده آخر مزایده‌های سربسته هستند.

جهت ثبت آگهی و درج آگهي روزنامه ها، اعم از آگهي مزایده، مفقودی، دعوت مجمع، افزايش سرمايه و …
 مي توانيد با “کارشناسان ما تماس بگيريد”
برای ارتباط با ما از طریق واتساپ بر روی “لینک” کلیک کنید

انگلیسی یا استاندارد

در این مدل خریداران برای خرید یک کالا با پیشنهاد قیمت بالاتر از قیمت پیشنهادی قبلی با یکدیگر رقابت می‌کنند. مزایده زمانی به اتمام می‌رسد که پیشنهادی بالاتر از پیشنهاد فعلی وجود نداشته باشد یا اینکه پیشنهاد قیمت به مبلغ از پیش تعیین شده‌ای که آن را «Buy-Out» می‌نامند، برسد.

هلندی

این مزایده که به مزایده چینی نیز مشهور است. بدین شکل است که مزایده گذار، مزایده را با بالاترین قیمتی که مورد نظرش است آغاز می‌کند و سپس از قیمت مرتباً کاسته می‌شود تا زمانی که خریداری برای قیمت پیشنهادی یافته شود یا اینکه قیمت به حداقل قیمت از پیش تعیین شده برس خریدار آخرین قیمت اعلام شده را پرداخت می‌کند. این نوع مزایده برای مواقعی مناسب است که فروش سریع کالاها مهم است و بنابراین فروش تنها با یک پیشنهاد به انجام می‌رسد. این مزایده به دلیل استفاده فراوان آن در حراج گل هلندی به مزایده هلندی مشهور شده‌است.

چندگانه

این مزایده هم نوع دیگری از مزایده هلندی است که در بالا به آن اشاره شد، این مزایده زمانی انجام می‌شود که مزایده گذار می‌خواهد چندین کالا را به مزایده بگذارد ولی نمی‌خواهد همه اقلام را در یک پیشنهاد به یک نفر بفروشد. در واقع مزایده گذار می‌خواهد چندین کالا را در یک مزایده قرار دهد به طوری که افراد مختلف بتوانند در یک یا تعداد بیشتری از کالاها پیروز شوند.

مزایده اولین قیمت مخفی

تمام پیشنهاد دهندگان در یک لحظه پیشنهاد خود را ارائه می‌کنند و بنابراین هیچ ‌یک از پیشنهاد دهندگان از پیشنهاد فرد دیگر مطلع نیست و سپس کالا به پیشنهاد دهنده با بالاترین قیمت فروخته می‌شود.

ترکیبی

در بعضی از موارد خریداران نیازمند مجموعه‌ای از کالاهای به حراج گذاشته شده می‌باشند که به آن بسته خرید می‌گویند. به عنوان مثال اگر یک دوچرخه را در نظر بگیرید، چنانچه چرخهای دوچرخه جداگانه و بدنه دوچرخه جداگانه به فروش برسد، یک پیشنهاد دهنده ممکن است برای سبدی مشتمل بر یک چرخ و یک بدنه ۰ دلار پیشنهاد دهد ولی برای سبدی شامل دو چرخ و یک بدنه ۲۰۰ دلار پیشنهاد دهد.

مزایده در زمان محدود

مزایده در یک زمان مشخص پایان می‌یابد. در برخی موارد مدت مزایده چند روز یا چند هفته به طول می‌انجامد. اغلب از ساعت شنی برای مشخص کردن طول زمان مزایده استفاده می‌شده‌است.

مزایده همزمان یا ژاپنی

در این مزایده تمامی پیشنهادها در یک لحظه ارائه می‌شود و پیشنهاد دهندگان با انگشتان دست مبلغ پیشنهادی خود را اعلام می‌کنند.

مزایده با پیشنهاد قابل مشاهده

در این مزایده پیشنهاد دهندگان و مبلغ هر پیشنهاد مخفی است اما بالاترین پیشنهاد مشخص است و هر زمانی که پیشنهادی بالاتر ارائه گردید به جای پیشنهاد قبلی قرار داده می‌شود.

مزایده با مبلغ واحد

این مزایده برای کالاهایی است که چندین نمونه یک شکل (و یا کالای قابل تقسیم) به معرض فروش گذارده می‌شود. و در N کالا به N پیشنهاد برتر با قیمت بالاترین پیشنهاد شکست خورده فروخته می‌شود.

مزایده هنر دیجیتال

این مزایده به‌طور نامحدودی می‌تواند ادامه داشته باشد و ویژه محصولاتی است که بدون صرف هیچگونه هزینه‌ای قابل تکثیر یا کپی برداری هستند (مانند فیلم، نرم‌افزار، فرمول دارو)

مزایده پیشنهاد منحصر به فرد

در این نوع کاربران پیشنهادهای مخفی خود را ارسال می‌کنند. این پیشنهادها در یک بازه مشخصی می‌بایست قرار داشته باشد (معمولاً سقف بازه تعیین می‌شود). بالاترین و در مواقعی پائین‌ترین پیشنهاد منحصر به فر برنده خواهد بود.

نمونه آگهی مزایده

نمونه آگهی مزایده

نمونه آگهی مزایده

نمونه متن آگهی مزایده

( آگهی مزایده)

 

این شرکت در نظر دارد تا نسبت به فروش دو دستگاه واحد مسکونی آپارتمانی کلید اول خود در مناطق مسکونی کیانپارس و باهنر اهواز از طریق مزایده  اقدام نماید.متقاضیان می توانند از تاریخ انتشار آگهی ضمن بازدید املاک مورد نظر و دریافت فرم های مزایده، پیشنهاد قیمت کتبی خود را حداکثر تا تاریخ04/02/1400 همراه با فیش واریزی سپرده ( جهت ملک مسکونی واقع در کیانپارس مبلغ چهار میلیارد ریال و ملک مسکونی واقع در با هنر مبلغ دو میلیارد ریال) در وجه جاری241084436نزد بانک ملت شعبه کیانپارس اهواز بنام شرکت بنیاد بتن خوزستان در پاکتی در بسته به آدرس ذیل تحویل نمایند.لازم به ذکر است واریز مبلغ سپرده الزامی بوده و به پیشنهادات فاقد سپرده به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد.آدرس تحویل پیشنهاد قیمت و محل انجام مزایده:

اهواز- کیانپارس بین خیابانهای 5 و 6 شرقی پلاک 267 طبقه اول- دفتر شرکت بنیاد بتن خوزستان.

شماره تماس : 06133921830-06133921846 – 09168800661.

آدرس محل بازدید املاک:

  • اهواز- کیانپارس- خیابان 13 غربی – ابتدای فاز 2 ساختمان کیمیا طبقه دوم
  • اهواز- باهنر- کوی رسالت (مجتمع 42 واحدی سروستان)- خیابان یکم رسالت- جنب مرکز مخابرات شهید رجایی- بلوک سرو شش – طبقه سوم(تک واحده)

تاریخ انجاممـزایده :(گشایش پاکات )  *   راس ساعـت 10 صبح روز یکشنبه مورخه 05/02/1400

توضیح: این شرکت در رد یا قبول پیشنهادات و یا ابطال مزایده اختیار کامل خواهد داشت.

شرکت بنیاد بتن خوزستان

————————————————–

نمونه متن آگهی مزایده

خلاصه آگهی مزايده فروش زمین ابتدای روستای لالیم و یک دستگاه آپارتمان خیابان پاسداران :

 

مزایده فروش زمین در کیلومتر 9 جاده ساری به نکا بخش میاندورود، دهستان کوهدشت، ابتدای روستای لالیم  به مساحت 5741 متر مربع و یک دستگاه آپارتمان واقع در شهرستان ساری بلوار پاسداران خیابان شهید بهرامی به مساحت 89 متر مربع

*تضمين شركت در مزایده: جهت شرکت در آگهی مزایده آپارتمان پانصد میلیون ریال و شرکت در آگهی مزایده زمین مشجر دومیلیارد ریال به صورت واریزی به حساب سیبا 0106581076008  یا ضمانت نامه بانکی معتبر به سررسید حداقل 3 ماه یا گواهی مطالبات و یا چک تضمین شده بانکی

*مهلت و مكان تحويل اسناد مزایده: متقاضیان می¬توانند از تاریخ  23 /  1  /1400 با مراجعه به مرکز شرکت امور حقوقی(قراردادها ) واقع در ساری کیلومتر 12 جاده ساری به نکا، جاده دشت ناز شرکت سهامی نکاچوب به شماره تماس

9-01133722386 اسناد مزایده را دریافت و تا ساعت 15 روز  دوشنبه مورخ 30 / 01 /1400 در قبال اخذ رسید به امور حقوقی و قراردادها تسلیم نمایند. پاکت‏های پیشنهادی روز  سه شنبه مورخ  31 / 01 /1400 در دفتر مدیریت شرکت گشوده می¬شود .

شرکت سهامی نکاچوب


برای دانلود فایل ”PDF“ نمونه متن آگهی مزایده بر روی آیکون

”PDF“ کلیک کنید

PDF

جهت ثبت آگهی و درج آگهي روزنامه ها، اعم از آگهي مزایده، مفقودی، دعوت مجمع، افزايش سرمايه و …
 مي توانيد با “کارشناسان ما تماس بگيريد”
برای ارتباط با ما از طریق واتساپ بر روی “لینک” کلیک کنید
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *