امروز قصد داریم به بررسی دفتر روزنامه رسمی و نحوه عملکرد و رویکرد آن بپردازیم. همراه ما تا پایان مقاله باشید.

دفتر روزنامه رسمی

روزنامه رسمی کشور در واقع از سازمان های وابسته به قوه قضائیه می باشد که به صورت شرکت سهامی اداره می‎شود. مطابق اساسنامه قانونی مصوب ۲۸/۱۲/۱۳۵۲، ارکان شرکت عبارتند از:

  • هیئت‌ مدیره
  • مدیر عامل
  • بازرس قانونی

| ما (نمایندگی روزنامه) به واسطه در اختیار داشتن کارگزاری رسمی روزنامه کثیر الانتشار و استانی، آگهی های شما را اعم از تبلیغاتی و تشریفاتی (مناقصه، مزایده، دعوت مجمع، پذیره نویسی سهام و …) را با قیمتی پایین تر از تعرفه رسمی روزنامه‌ ها و خبرگزاریها درج می‌نماییم.

بررسی دفتر روزنامه رسمی
بررسی دفتر روزنامه رسمی

روزنامه رسمی

همان طور که در قسمت قبلی اشاره شد روزنامه رسمی کشور از سازمان های وابسته به قوه قضائیه می باشد.

به موجب ماده واحده سال 1289 شمسی دولت موظف گردید در پایتخت روزنامه‎ای حاوی دستخط‎ های سلطنتی و احکام وزارتخانه و عزل و نصب مامورین و قوانین موضوعه منتشر سازد و این روزنامه با نام مجله رسمی وزارت دادگستری منتشر می‎گردید.

| برای مشاهده تعرفه این روزنامه و همچنین سایر روزنامه های موجود بر روی لینک کلیک فرمایید. تعرفه های درج شده در این بخش توسط سازمان آگهی های هر یک از روزنامه ها، مجلات و خبرگزاریها در اختیار کانون نمایندگی روزنامه قرار گرفته شده است.

(روزنامه رسمی)
(روزنامه رسمی)
تاریخچه

در سال 1323 به موجب تبصره 3 قانون بودجه مجلس شورای ملی این وظیفه به عهده مجلس محول گردید و هیات رئیسه مجلس موظف گردید که آن را به صورت یومیه انتشار کند که اولین شماره با نام (روزنامه رسمی کشور) در تاریخ یکشنبه 22/11/1323 منتشر شد.

سپس روزنامه رسمی به موجب تبصره (18) قانون بودجه سال 1338 کل کشور به وزارت دادگستری منتقل گردید و به موجب ماده واحده مصوب 26/1/1351 سازمان روزنامه رسمی به شرکت سهامی تبدیل شد.

| در مقاله های قبل در نمایندگی روزنامه به طور گسترده درباره آگهی مفقودی در روزنامه رسمی و غیره صحبت کردیم. برای آشنایی و مطالعه بیشتر با موارد اشاره شده، به قسمت بلاگ سایت مراجعه کنید.

روزنامه رسمی
روزنامه رسمی

| جهت مشاوره آنلاین با کارشناسان ما در واتساپ بر روی لینک کلیک فرمایید.

اهمیت روزنامه خوانی

امروزه با توجه به پیشرفت فرایند اطلاع رسانی توسط اینترنت و همچنین فراوانی علوم ارتباطی اینطور برداشت می‌شود که روزنامه ها دیگر جایگاه خود را از دست داده‌اند.

اما با این حال روزنامه ها، جزو فراوان ترین و ارزان ترین وسیله افزایش آگاهی و خرد جمعی به شمار می‌روند.

چرا که محوریت اصلی روزنامه در طول سالیان دراز، از بین بردن و کاهش جهل و بی خبری می‌باشد.

از اصلی ترین ویژگی های روزنامه سادگی و روانی مطالب ارائه شده آن بود كه درك موضوع را برای افراد كم سواد و حتی بی‌سواد قادر می‌ساخت.

به دلیل قدمت سابقه حضور روزنامه که در ایران به دوره قاجار باز می‌گردد، فرهنگ روزنامه خوانی همچنان در کشور ما با استقبال زیادی مواجه است. چراکه طیف وسیعی از اقشار گوناگون جامعه را تحت پوشش اطلاعاتی قرار می‌دهد.

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی
روزنامه رسمی جمهوری اسلامی

ممنون که همراه ما در مقاله (دفتر روزنامه رسمی) بودید، امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید واقع بوده باشد.

| جهت دریافت تخفیفات ویژه می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب‌ها:, , , , , , ,

پاسخ دهید