کیهان

روزنامه کیهان

کیهان روزنامه‌ای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در ایران است. بنابر اعتقاد برخی این روزنامه «محافظه کارترین روزنامه ایران» به حساب می‌آید. حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان است. طبق گزارش نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۷، سمت رسمی وی نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی ایران می باشد.

روزنامه کیهان

جهت اطلاع از تعرفه ها،ثبت آگهی و درج آگهي در روزنامه کیهان و کلیه روزنامه ها، اعم از آگهی مفقودی، افزایش سرمایه، دعوت سهامداران، مزایده، مناقصه و …
 مي توانيد با ” کارشناسان ما تماس بگيريد “
برای ارتباط با ما از طریق واتساپ بر روی ” لینک “ کلیک کنید

کیهان قدیمی‌ترین روزنامه در حال انتشار ایران پس از ” روزنامه اطلاعات “ است. نخستین شماره روزنامه کیهان در تاریخ سوم خرداد ۱۳۲۱ در تهران منتشر شد و به‌ جز سه بار توقیف در سال ۱۳۲۲ پیوسته منتشر شده‌است. در رتبه‌بندی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از روزنامه‌های ایران بر پایه عملکردشان در بازه نیمه دوم ۱۳۹۴ کیهان (با ۷۰ امتیاز) هشتم شد.

تاریخچه روزنامه کیهان:

کیهان در فوریه سال ۱۹۴۳ توسط عبدالرحمن فرامرزی به عنوان مالک و مصطفی مصباح زاده به عنوان مدیر مسئول تاسیس شد. بعدا نقش‌های فرامرزی و مصباح زاده عوض شد. این روزنامه در ایران و همچنین در لندن منتشر می‌شد، تیراژ قبل از انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ بیش از یک میلیون نفر بود. در سال ۱۹۷۴ گروه رسانه ای کیهان خود را به عنوان «بزرگترین انتشارات روزنامه و مجله در خاورمیانه» معرفی کرد. فروغ مصباح زاده، همسر صاحب اصلی کیهان، رسما به عنوان مدیر مجله پیشرو زنان ایران، زن روز ظاهر شد.

پس از سرنگونی شاه، کلیه دارایی‌های مصباح زاده توقیف شد، از جمله کارخانه انتشارات که دفتر اصلی روزنامه بود. در ماه مه ۱۹۸۰، آیت الله خمینی، ابراهیم یزدی، وزیر خارجه وقت را به عنوان سرپرست روزنامه منصوب کرد. با راهنمایی مصباح زاده، دفتر کیهان در لندن به کار خود ادامه داد و شماره هفتگی سلطنت طلب معروف به کیهان لندن را منتشر می‌کند که تیراژ کمی دارد. در سال ۲۰۰۶، مصباح زاده در سن ۹۸ سالگی در لس آنجلس، کالیفرنیا درگذشت.

جهت گیری سیاسی روزنامه کیهان:

شریعتمداری اظهار داشت که روزنامه و کارمندان آن «از ایدئولوژی انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند». گرت اسمیت، خبرنگار سابق روزنامه فایننشال تایمز در ایران، ادعا می‌کند که کیهان نظرات سیاسی «اردوگاه اصولگرایان رژیم» را بیان می‌کند.

شریعتمداری برچسب‌های «محافظه کار» و «بنیادگرا» را رد می‌کند و می‌گوید «آنها باعث می‌شوند ما مانند طالبان به نظر برسیم.» در عوض، او خود و کسانی که نظریات مشابه دارند را «اصولگرا» می‌نامد. اصولگرایان همچنین نام فراکسیون اکثریت پارلمان ایران است. از این گروه به عنوان «اصول گرایان جدید» نیز یاد می‌شود و شخصیت‌هایی مانند غلامعلی حداد عادل و سعید جلیلی در میان افراد دیگر وجود دارد.

جنجال ها:

وزارت خارجه فرانسه این اظهارات را “غیرقابل قبول” اعلام کرد و سفیر ایران در فرانسه را احضار نمود. وزارت خارجه ایران سعی کرد از اظهار نظر کیهان فاصله بگیرد و رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت خارجه اظهار داشت که “رسانه‌ها می‌توانند با پرهیز از کلمات توهین آمیز، سیاست‌های غلط و خصمانه کشورهای دیگر را به درستی انتقاد کنند.

در سال ۲۰۲۰، به دنبال اخراج پزشکان بدون مرز (MSF) از ایران، سردبیر کیهان، حسین شریعتمداری، MSF را یک “عروسک آمریکایی” توصیف کرد زیرا در فرانسه مستقر است و همه گروه‌های ضد ایرانی در فرانسه پایگاه دارند.

توقیف موقت:

اولین توقیف روزنامه کیهان در سال ۱۳۸۲ به دلیل انتشار اخبار دروغ در جریان تحصن نمایندگان مجلس ششم بود.

در آبان ۱۳۹۶ کیهان به اتهام نقض «امنیت ملی» دو روز توقیف شد. این توقیف پس از تیتر کیهان تحت عنوان «شلیک موشک انصارالله به ریاض، هدف بعدی دوبی» و بر اساس شکایت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور دادستان تهران انجام گرفت.

کیهان به این اقدام دولت به شدت اعتراض کرد و از تیتر خود که تهدید را منسوب به انصارالله یمن می‌کرد دفاع کرد. کیهان این اقدام را انتقام‌گیری دولت از کیهان به خاطر افشای مفاسد اقتصادی دولت و پوچی وعده‌های مربوط به مذاکرات هسته‌ای خواند. احمد توکلی، با نگارش نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه توقیف کیهان را غیرقانونی دانست و خواستار توقف آن در راستای حمایت از آزادی بیان شد.


نمونه ” آگهی مزایده “

نمونه آگهی مزایده

نمونه آگهی مزایده 2


نمونه ” آگهی مناقصه “

نمونه آگهی مناقصه


نمونه ” آگهی دعوت مجمع “

نمونه آگهی دعوت مجمع


نمونه آگهی ” حصر وراثت(انحصار وراثت) “

نمونه آگهی حصر وراثت


نمونه ” آگهی مفقودی “

نمونه آگهی مفقودی

نمونه متن ” آگهی مفقودی “

برگ سبز- برگ کمپانی- کارت خودرو وانت پیکان مدل 1390

ش شاسی:……………….

ش موتور:……………………..

ش پلاک: ……………………..

مفقود گردیده و فاقد اعتبار است.


مدرک کارشناسی اینجانب ………………. فرزند ……………به شماره شناسنامه …………………… صادره از تهران در مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی صادره از واحد دانشگاهی تهران جنوب به شماره ………………… مفقود گردیده است و فاقد اعتبار می‌باشد .از یابنده تقاضا می شود اصل مدرک را به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به نشانی: تهران،خیابان کریم خان  زند ،خیابان ایرانشهر شمالی،نبش آذر شهر پلاک ۲۰۹ و یا کد پستی ۱۵۸۴۷۱۵۴۱۴ ارسال نماید .


خودرو پرشیا سفید رنگ مدل  1400 ،ش پلاک ……………………. به ش موتور ……………………..بنام ……………………..به سرقت رفته است لطفا در صورت مشاهده با شماره تلفن ………………… تماس حاصل گردد.


شماره تلفن روزنامه کیهان

جهت اطلاع از تعرفه ها،ثبت آگهی و درج آگهي در روزنامه کیهان و کلیه روزنامه ها، اعم از آگهی مفقودی، افزایش سرمایه، دعوت سهامداران، مزایده، مناقصه و …
 مي توانيد با ” کارشناسان ما تماس بگيريد “
برای ارتباط با ما از طریق واتساپ بر روی ” لینک “ کلیک کنید
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید