آگهی مزایده و مناقصه در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار، طبق دستورالعمل ماده ۵۳ آیین‌نامه مالی و معاملاتی با موضوع مناقصه و مزایده شامل مواردی است که در نمونه آگهی مزایده به آن می‌پردازیم.

نمونه آگهی مزایده

در یک تعریف ساده مزایده فرآیندی است رقابتی، که در آن کالا و خدمات به بالاترین قیمت اعلام شده توسط خریدار، به او واگذار می‌شود. از نظر لغوی، به مزایده معمولا حراج نیز گفته می‌شود که در آن کالا یا خدمات به پیشنهاد‌دهنده‌ای که بیشترین قیمت را ارائه بدهد، فروخته می‌شود. از نظر حقوقی نیز مزایده همان مراحل، اقدامات و تشریفات قانونی است تا کالا یا خدماتی به بالاترین قیمت ممکن به فروش برسد. در این روش قیمت پایه توسط فروشنده اعلام می‌شود و سپس با تایید کارشناس، خریداران قیمت نهایی را اعلام می‌کنند.

باید به این نکته توجه کرد که مزایده روشی است که قیمت و تشریفات قانونی و رعایت سازوکارهای حقوقی در اجرای آن بسیار مهم است. بنابراین مزایدهای که ساختار قانونی را رعایت نکند، از ارزش حقوقی و وجاهت قانونی برخوردار نیست.

بنابراین مزایده سه رکن اساسی دارد که شامل موارد زیر است:

  1. خریداران
  2. فروشندگان 
  3. قیمت مزایده

گروه‌های مختلفی از مزایده برای رسیدن به اهداف خود و خرید و فروش کالا یا خدمات استفاده می‌کنند که شامل اشخاص حقیقی، کسب‌وکارها و اشخاص حقوقی، بخش عمومی و سازمان‌های دولتی است.

نمونه آگهی مزایده عمومی
نمونه آگهی مزایده عمومی

* نمونه متن آگهی مزایده *

 

نمایندگی روزنامه به واسطه در اختیار داشتن کارگزاری رسمی روزنامه کثیر الانتشار و استانی، آگهی های شما را نظیر نمونه آگهی تبدیل سهام و  همچنین آگهی های تشریفاتی (مناقصه، مزایده، دعوت مجمع، پذیره نویسی سهام و …) را با قیمتی پایین تر از تعرفه رسمی روزنامه‌ها و خبرگزاریها درج می‌نماید.

 

* متن نمونه آگهی مزایده 1 *

آگهی مزایده عمومی (نوبت اول)

مجموعه ورزشی————- در نظر دارد در راستای اجرای ماده 5 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و آیین نامه های اجرایی آن اماکن ورزشی تحت پوشش خود را با شرایط مندرج در اسناد مزایده و مطابق مقررات مربوطه و با شرایط اختصاصی بصورت اجاره یکساله به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار نماید .
شرایط و نحوه شرکت در مزایده :
1 – محل دریافت اسناد : ————————-
2 – مبلغ تضمین شرکت در مزایده : به مبلغ 10 درصد قیمت پایه کارشناسی جدول اماکن ورزشی می باشد که می بایست فقط بصورت ضمانتنامه بانکی در وجه اداره کل ورزش و جوانان استان تهران باشد .
3 – اماکن مورد اجاره :

  • – زمین فوتبال شماره یک ( قیمت پایه کارشناسی= ————— ریال )

4 – مهلت دریافت اسناد مزایده : از روز —– مورخ ———  لغایت پایان وقت اداری روز ——- مورخ   ——- با ارائه درخواست یا معرفی نامه معتبر به مجموعه ورزشی ——- مراجعه نمایند .
5 – آخرین مهلت ارائه پیشنهادات : متقاضیان می بایست حداکثر تا پایان اداری روز —- مورخ —– اسناد فراخوان را تکمیل و در قالب پاکت مهر و لاک شده به مجموعه ورزشی ——– در ازای دریافت رسید تحویل نمایند .
6 – موعد بازگشایی اسناد فراخوان : در تاریخ ———کلیه پاکات متقاضیان در محل اداره کل ورزش و جوانان استان تهران بازگشایی خواهد شد .
7- هزینه دو نوبت آگهی بر عهده برنده مزایده میباشد .
8 – این آگهی هیچگونه تعهدی برای دستگاه ایجاد نمی نماید و مزایده گزار در رد یا قبول کلیه پیشنهادات مختار می باشد .

مجموعه ورزشی ———-

 

 

 

 

* متن نمونه آگهی مزایده 2 *

“آگهی مزایده”

اداره ——— در نظر دارد دو قطعه زمین تنیس خاکی به همراه ساختمان جنبی آن شامل بوفه، سرویس بهداشتی و حمام واقع در ——- را به صورت اجاره واگذار نماید. علاقه مندان می توانند جهت دریافت برگه شرایط مزایده از تاریخ انتشار آگهی به مدت 7 روز به نشانی: —————————— مراجعه نموده و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ———-تماس حاصل نمایند.
ضمنا هزینه درج آگهی به عهده برنده مزایده می باشد.

 

 

 

 

 

* متن نمونه آگهی مزایده 3 *

“آگهی مزایده”

شرکت —————-  در نظر دارد یک باب مغازه واقع در —————————– به متراژ —–   مترمربع را از طریق مزایده عمومی به فروش برساند. متقاضیان می‌توانند پس از درج آگهی نوبت دوم، حداکثر ظرف مدت 10 روز کاری به دبیرخانه این شرکت به آدرس : ———————————————– مراجعه و اسناد مزایده را اخذ نمایند.

 

 

 

 

* متن نمونه آگهی مزایده 4 *

 

آگهی مزایده عمومی

شرکت ———– در نظر دارد یک دستگاه خودرو سواری ——- مدل —  را از طریق مزایده عمومی

به فروش برساند. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر حداکثر تا پایان وقت اداری روز —-

مورخ  ——  با شماره  ——    و  ———   تماس حاصل نمایند.

شرکت —–

نمونه آگهی مزایده عمومی (دستگاه خودرو)
نمونه آگهی مزایده عمومی (دستگاه خودرو)

 

 

**پذیرش آگهی روزنامه های کثیرالانتشار** 

نمونه آگهی مفقودی

آگهی مزایده ومناقصه,دعوت به مجمع عمومی 

و فوق العاده، فراخوان

… آگهی استخدام،تبریک،تقدیروتشکر,ترحیم،یادبود و  

:نمایندگی پذیرش آگهی روزنامه های

… همشهری،جام جم،ایران،کیهان، اطلاعات، دنیای اقتصاد،خبر ورزشی،ابرار و

.جهت اطلاع از تعرفه ها به لینک ذیل مراجعه نمائید

اهمیت آگهی روزنامه

امروزه با توجه به پیشرفت فرایند اطلاع رسانی توسط اینترنت و همچنین فراوانی علوم ارتباطی اینطور برداشت می‌ شود که روزنامه ها دیگر جایگاه خود را از دست داده‌ اند اما با این حال روزنامه ها، جزو فراوان ترین و ارزان ترین وسیله افزایش آگاهی و خرد جمعی به شمار می‌ روند.

چرا که محوریت اصلی روزنامه در طول سالیان دراز، از بین بردن و کاهش جهل و بی خبری می‌ باشد. از اصلی ترین ویژگی های روزنامه سادگی و روانی مطالب ارائه شده آن بود كه درک موضوع را برای افراد كم سواد و حتی بی‌ سواد قادر می‌ ساخت. به دلیل قدمت سابقه حضور روزنامه که در ایران به دوره قاجار باز می‌ گردد، فرهنگ روزنامه خوانی همچنان در کشور ما با استقبال زیادی مواجه است. چراکه طیف وسیعی از اقشار گوناگون جامعه را تحت پوشش اطلاعاتی قرار می‌ دهد.

شاید این روزها باید روزنامه را اصلی ترین جریان شکل گیری تبلیغات و آگهی دانست. ایجاد بستری جهت پوشش تمام مناطق شهر های ایران زمین در کنار تیراژ بالا در مدت کوتاه با هزینه کم از جمله مزایای آگهی در روزنامه می‌باشد.

در صورت عدم داشتن زمان کافی جهت مطالعه مطالب ارائه شده بالا PDF زیر را دانلود کنید.

دانلود PDF نمونه آگهی مزایده

| جهت دریافت تخفیفات ویژه می‌ توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با کارشناسان ما

 

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید