نمونه آگهی مفقودی مدرک دانشگاهی

در صورت پیدا نشدن مدرک اولین اقدام لازمه ثبت آگهی مفقودی در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار است هم به جهت جلوگیری از سوءاستفاده شدن مدرک و هم اینکه تقریباً همۀ دانشگا‌ه‌های سراسری برای صدور مدرک دانشگاهی المثنی از شما می‌خواهند که ابتدا برای درج آگهی مبنی بر مفقودی مدرک دانشگاهی در روزنامه‏‌های کثیرالانتشار اقدام کنید.

این موضوع برای تمام انواع مدارک دانشگاهی اعم از مفقود شدن مدرک لیسانس، مفقودی مدرک فوق‌لیسانس، گم شدن مدرک دکترا یا مفقود شدن مدرک کاردانی صادق است. و هم اینکه دانشگا‌ه‌های مختلف کشور، برای دریافت مدرک دانشگاهی المثنی قوانین متفاوتی دارند. به عنوان نمونه ، در دانشگاه غیاث‌الدین کاشانی، متن آگهی اعلام مفقودی مدرک تحصیلی را اداره کل دانش‌آموختگان تهیه کرده است و از شما می‌خواهد که در سه نوبت و هر دو ماه یک بار آگهی گم شدن مدرک تحصیلی خود را در یک روزنامه کثیرالانتشار چاپ کنید یا در دانشگاه آزاد دزفول  از شما می‌خواهد که در سه نوبت و هر دو هفته یک بار آگهی مفقودی  خود را در چاپ کنید.

در دانشگاه آزاد شما باید متن آگهی فقدان مدرک تحصیلی را با نظر معاونت دانشجویی دانشگاه تهیه کنید و آنگاه آگهی مفقودی مدرک تحصیلی خود را هر دو هفته یک‌بار با هزینه شخصی و در سه نوبت، در یکی از جراید کثیرالانتشار چاپ نمایید. سپس شما باید دو نسخه از روزنامه منتشر شده را که متضمن آگهی مفقودی مدرک دانشگاهی شماست، به دانشگاه تحویل دهید. گاهی برای گم شدن گواهی موقت دانشگاهی، درج دو نوبت آگهی مفقودی در روزنامه مورد تأیید دانشگاه کافی است.

نمونه آگهی مفقودی

همچنین گاهی دانشگاه از شما خواهد خواست که آگهی مفقودی منتشر شده را به ادارۀ مطبوعات وزارت ارشاد اسلامی هم ارسال نمایید. پس در این زمینه پیش از انجام هر کاری بهتر است شرایط صدور مدرک المثنی را از دانشگاه محل تحصیل خود استعلام نمایید چنانچه مدرک دانشگاهی گم شده شما از طریق درج آگهی مفقودی در روزنامه‌ها پیدا نشد، دانشگاه مراحل بعدی را برای صدور مدرک المثنی طی می‌کند.

« یکی از سوءاستفاده های بارز مدارک تحصیلی اجاره دادن آن است که این مورد با افزایش تعداد فارغ‌التحصیلانِ بیکار رو به رونق است. یکی از شرایط معمول برای استخدام، داشتن سابقه کاری است. با توجه به این که بسیاری از افرادی که تازه فارغ‌التحصیل شده‌اند فاقد هرگونه سابقه کاری هستند، اقدام به اجاره دادن مدرک تحصیلی خود می‌کنند تا ضمن کسب درآمد، یک سابقه کاری نیز به کارنامه خود بیفزایند.

از سوی دیگر، شرکت‌های عمرانی نیز برای مناقصه‌ها و مزایده‌ها نیاز به رتبه‌بندی دارند که به این روش اقدام به استخدام صوریِ فارغ‌التحصیلان در شرکت خود می‌کنند. مبالغ اجاره، با توجه به نوع مدرک، بیمه، سابقه کار فارغ‌التحصیلان، شهر محل سکونت و مدت‌زمان اجاره، متفاوت است که معمولاً در شهرهایی که پروژه‌های عمرانی بیشتری دارند قیمت مدرک تحصیلی بیشتر است حال ممکن است درصورت دزدیده شدن یا گم شدن مدرک تحصیلی این اقدامات نیز با مدرک شما توسط افراد سودجو انجام شود».

 مي توانيد با ” کارشناسان ما تماس بگيريد “
برای ارتباط با ما از طریق واتساپ بر روی ” لینک “ کلیک کنید
برچسب‌ها:, , , , ,

پاسخ دهید