پیگیری گذرنامه مفقودی

درصورت گم شدن گذرنامه به منظور پیگیری و اطلاع از پیدا شدن یا پیدا نشدن مدرکتون ابتدا باید به سایت پست یافته مراجعه کنید.اداره پست مدارک پیدا شده را که یا در صندوق پستی میندازند یا حضوری تحویل میدن در این سایت به ثبت می رساند به همین دلیل برای اطلاع از وضعیت مدرکتون باید به این سایت مراجعه کنید.در صورت پیدا شدن مدرکتون همراه با یکی از مدارک عکس دار مثل کارت ملی یا شناسنامه به اداره پست مراجعه میکنید و پس از انجام اقدامات لازم مدرک را تحویل میگیرید.

درباره آگهی مفقودی و گم شدن پاسپورت  (گذرنامه) بیشتر بدانیم:

گُذَرنامه یا پاسپورت یکی از مدارک شناسایی رسمی است که از سوی دولت‌ها برای شهروندانشان صادر می‌شود. با این مدرک دولت مربوطه از دیگر دولت‌ها اجازه می‌خواهد تا به شهروندان مربوطه اجازه ی گذر یا ورود به خاک آن کشورها را بدهند. به اجازه‌ای که به این منظور از دیگر دولت‌ها گرفته می‌شود، ویزا گفته می‌شود. گذرنامه از یک سو مجوز خروج فردی است که دارای تابعیت سیاست داخلی آن کشور است و از سوی دیگر، تضمین‌ کننده ی امنیت و حقوق مسافر در قلمرو دیگر کشورها به معنی پذیرش آن از سوی کشور مبدأ است. این موضوع، تابع قدرت سیاسی و بین‌المللی کشور صادرکنندهٔ گذرنامه است.اگر کشوری بخواهد می‌تواند به فرد بدون گذرنامه نیز اجازه ی ورود به آن کشور یا مسافرت با شرکت هواپیمایی دولتی آن کشور را بدهد.

تا پیش از جنگ جهانی اول، گذرنامه‌ها عکس‌دار نبودند و پس از پایان جنگ، گذرنامهٔ عکس‌دار، الزامی‌شد که در نخستین روزهای اجباری شدن گذرنامهٔ عکس‌دار، درخواست‌کنندگان می‌توانستند عکس دلخواه خود و حتی عکس دسته‌جمعی یا خانوداگی را برای گذرنامه انتخاب کنند.

گم شدن گذرنامه می‌تواند دردسرساز باشد و احتمال سوءاستفاده از گذرنامه مفقودی بسیار زیاد است در صورت مفقود شدن گذرنامه فوراً باید برای گرفتن گذرنامه المثنی اقدام کرد. در این مقاله به شرح کامل اقداماتی می‌پردازیم که در صورت گم شدن پاسپورت خود و به منظور گرفتن پاسپورت جدید باید انجام دهید

 مي توانيد با ” کارشناسان ما تماس بگيريد “
برای ارتباط با ما از طریق واتساپ بر روی ” لینک “ کلیک کنید
برچسب‌ها:, , , , , , ,

پاسخ دهید